Yhteystiedot

Elcoline Group


Toimitusjohtaja

Leif Backman

+358 43 824 3460
leif.backman@elcoline.fi
Hämeenkatu 6
FI-05800 Hyvinkää

LinkedIn

Johtaja, palveluliiketoiminta

Vesa-Pekka Heikkinen

+358 45 788 13176
vesa-pekka.heikkinen@elcoline.fi
Nuottasaarenkatu 17
FI-90401 Oulu


Kehitysjohtaja

Jaakko Juvonen

+358 40 012 9966
jaakko.juvonen@elcoline.fi
Leijukuja 6
FI-78210 Varkaus

LinkedIn

Laatu- ja turvallisuuspäällikkö

Anu Harju

+358 40 153 0100
anu.harju@elcoline.fi
Pajakatu 5
FI-92150 Raahe


HR Manager

Johanna Suominen

+358 50 575 0500
johanna.suominen@elcoline.fi
Radantaus 15
FI-45910 Voikkaa


Ostopäällikkö

Mari Harjuniemi

+358 40 579 1180
mari.harjuniemi@elcoline.fi
Nuottasaarentie 17
FI-90401 Oulu


Group Controller

Arttu Juosila

+358 40 702 0438
arttu.juosila@elcoline.fi
Hiilikatu 3
FI-00180 Helsinki


Financial Analyst

Essi Korhonen

+358 40 482 1444
essi.korhonen@elcoline.fi
Hiilikatu 3
FI-00180 Helsinki

LinkedIn

Financial Specialist

Maria Forss

+358 40 199 3555
maria.forss@elcoline.fi
Lukkosepänkatu 7
FI-20320 Turku


Executive Assistant

Anu Karhu

+358 50 486 0765
anu.karhu@elcoline.fi
Sammaltie 15
FI-90620 Oulu


Viestintä

Sini Räisänen

+358 40 180 4509
sini.raisanen@elcoline.fi
Kontorsvägen 12
SE-691 33 Karlskoga

Elcoline Plant Service


Liiketoimintajohtaja

Teemu Pohto

+358 40 565 0838
teemu.pohto@elcoline.fi
Pajakatu 5
FI-92150 Raahe


Asiakkuusjohtaja

Pekka Riikonen

+358 50 386 0450
pekka.riikonen@elcoline.fi
Pajakatu 5
FI-92150 Raahe


Yksikön päällikkö / Oulu

Petri Salakari

+358 40 801 0833
petri.salakari@elcoline.fi
Nuottasaarentie 17
FI-90401 Oulu


Työmaapäällikkö

Aki Huhtala

+358 50 390 2097
aki.huhtala@elcoline.fi
Pajakatu 5
FI-92150 Raahe


Työmaapäällikkö

Kimmo Paavilainen

+358 400 69 8554
kimmo.paavilainen@elcoline.fi
Pajakatu 5
FI-92150 Raahe


Työmaapäällikkö

Matti Norrkniivilä

+358 40 564 4295
matti.norrkniivila@elcoline.fi
Pajakatu 5
FI-92150 Raahe


Hitsauspäällikkö IWT

Jarmo Koskivuori

+358 40 0750 540
jarmo.koskivuori@elcoline.fi
Leijukuja 6
FI-78210 Varkaus

LinkedIn

Projektikoordinaattori

Antti Kolehmainen

+358 50 390 4973
antti.kolehmainen@elcoline.fi
Leijukuja 6
FI-78210 Varkaus


Ostaja

Elina Kassinen

+358 40 801 0833
elina.kassinen@elcoline.fi
Nuottasaarentie 17
FI-90401 Oulu


Johdon assistentti

Minna Jyrylä

+358 50 524 8378
minna.jyryla@elcoline.fi
Pajakatu 5
FI-92150 Raahe

Elcoline Construction


Liiketoimintajohtaja

Simo Nissinen

+358 40 750 1266
simo.nissinen@elcoline.fi
Teollisuustie 13
FI-79101 Leppävirta

LinkedIn

Avainasiakaspäällikkö (sähköpalvelut)

Tero Kopola

+358 40 1980777
tero.kopola@elcoline.fi
Teollisuustie 13
FI-79101 Leppävirta


Avainasiakaspäällikkö (LVI-palvelut)

Henri Niku

+358 40 6753232
henri.niku@elcoline.fi
Kiiluntie 4
FI-92120 Raahe


LVI-projektipäällikkö

Marko Jormakka

+358 40 169 5666
marko.jormakka@elcoline.fi
Nuottasaarentie 17
FI-90401 Oulu


Assistentti

Mirka Ranta-Ylitalo (vanhempainvapaa)


Assistentti

Kari Hyvönen

+358 40 1965111
kari.hyvonen@elcoline.fi

Elcoline Industrial Service


Yksikön johtaja, Meriteollisuus / Turku

Markku Salonen

+358 40 843 7850
markku.salonen@elcoline.fi
Lukkosepänkatu 7,
FI-20320 Turku


Yksikönpäällikkö

Mikael Rissanen

+358 40 680 0567
mikael.rissanen@elcoline.fi
Leijukuja 6
FI-78210 Varkaus


Avainasiakaspäällikkö

Olli Koivula

+358 40 511 8283
olli.koivula@elcoline.fi
Leijukuja 6
FI-78210 Varkaus

LinkedIn

Asennuspäällikkö, Projektit Meriteollisuus

Esa-Pekka Alhonmäki

+358 50 390 2078
esa-pekka.alhonmaki@elcoline.fi
Lukkosepänkatu 7
FI-20320 Turku


Asennuspäällikkö, Käyttöönotto Meriteollisuus

Antero Heinonen

+358 50 390 1197
antero.heinonen@elcoline.fi
Lukkosepänkatu 7
FI-20320 Turku


Työnjohtaja / tarjouslaskenta

Markku Auvinen

+358 40 737 9220
markku.auvinen@elcoline.fi
Leijukuja 6
FI-78210 Varkaus


Työnjohtaja

Ano Repo

+358 40 097 1923
ano.repo@elcoline.fi
Leijukuja 6
FI-78210 Varkaus


Hallinnon assistentti

Jenni Suomalainen-Helenius

+358 40 160 5456
toimisto@elcoline.fi
Leijukuja 6
FI-78210 Varkaus


Taloushallinnon assistentti

Anneli Siimis

+358 40 1450789
anneli.siimis@elcoline.fi
Hiilikatu 3
FI-00180 Helsinki

Elcoline Power


Yksikönpäällikkö

Mikko Patjas

+358 40 832 9364
mikko.patjas@elcoline.fi
Radantaus 15
FI-45910 Voikkaa


Liiketoimintajohtaja

Teemu Pohto

+358 40 565 0838
teemu.pohto@elcoline.fi
Pajakatu 5
FI-92150 Raahe


Asennustyöt ja tarjouslaskenta

Matti Käki

+35840 563 7455
matti.kaki@elcoline.fi
Radantaus 15
FI-45910 Voikkaa


Konepajapäällikkö

Teemu Kangas

+358 40 142 7999
teemu.kangas@elcoline.fi
Radantaus 15
FI-45910 Voikkaa

LinkedIn

Konepajan työnjohtaja

Janne Juntunen

+358 40 150 2456
janne.juntunen@elcoline.fi
Radantaus 15
FI-45910 Voikkaa


Työnjohtaja / Riihimäki

Petri Linnanmäki

+358 50 4071 246
petri.linnanmäki@elcoline.fi
Tehdaskylänkatu 7H
FI-11710 Riihimäki


Asiakkuusjohtaja

Maxim Helle

+358 40 199 4088
maxim.helle@elcoline.fi
Hiilikatu 3
FI-00180 Helsinki

LinkedIn

Talous- ja henkilöstöhallinnon assistentti

Kirsi Vauhkonen

+358 44 258 2426
kirsi.vauhkonen@elcoline.fi
Radantaus 15
FI-45910 Voikkaa


Talous- ja henkilöstöhallinnon assistentti

Alissa Pyykkönen (vanhempainvapaa)

LinkedIn

Projektiassistentti / Project Assistant

Julia Aalto

+358 40 4830345
julia.aalto@elcoline.fi
Hiilikatu 3
FI-00180 Helsinki

Käyntiosoitteet


Varkaus

Leijukuja 6
FI-78210 Varkaus

Katso kartta


Sotkamo

Malmitie 66
FI-88120 Tuhkakylä

Katso kartta


Tampere

Tammervoima Oy
Hyötyvoimankuja 1
FI-33680 Tampere

Katso kartta


Turku

Lukkosepänkatu 7
FI-20320 Turku

Katso kartta


Raahe

Pajakatu 5
FI-92150 Raahe

Katso kartta


Pyhäjoki

Annalantie 15-17
FI-86100 Pyhäjoki

Katso kartta


Oulu

Nuottasaarentie 17
FI-90401 Oulu

Katso kartta


Leppävirta

Teollisuustie 13
FI-79100 Leppävirta

Katso kartta


Kuopio

Käsityökatu 43
FI-70100 Kuopio

Katso kartta


Kouvola

Radantaus 15
FI-45910 Voikkaa

Katso kartta


Helsinki

Hiilikatu 3
FI-00180 Helsinki

Katso kartta

Sijoittajasuhteet


Leif Backman

Toimitusjohtaja
+358 43 824 3460
leif.backman@elcoline.fi


Jere Räisänen

Hallituksen puheenjohtaja
+358 44 5599 144
jere.raisanen@elcoline.fi

Mediakontaktit


Leif Backman

Toimitusjohtaja
+358 43 824 3460
leif.backman@elcoline.fi