Kontaktuppgifter

Elcoline Group
Växelns tfn: +358 20 155 6300

Allmän e-post: info@elcoline.fi

Elcoline Group styrelse

Elcoline Group Oy

VD

Leif Backman

+358 43 8243460
leif.backman@elcoline.fi
Hämeenkatu 6
FI-05800 Hyvinkää

LinkedIn
Ledningens assistent / Rekrytering

Emma Miettinen

+358 40 500 8944
emma.miettinen@elcoline.fi
Leijukuja 6
FI-78210 Varkaus

Kvalitetschef

Jussi-Pekka Kinnunen

+358 40 018 6533
jussi-pekka.kinnunen@elcoline.fi
Leijukuja 6
FI-78210 Varkaus

Chief Financial Officer

Jarno Räsänen

+358 40 771 1330
jarno.rasanen@elcoline.fi
Kuopio

LinkedIn
Utvecklingsdirektör

Jaakko Juvonen

+358 40 012 9966
jaakko.juvonen@elcoline.fi
Leijukuja 6
FI-78210 Varkaus

LinkedIn

Elcoline Plant Service Oy

Affärsverksamhetsdirektör

Teemu Pohto

+358 40 565 0838
teemu.pohto@elcoline.fi
Pajakatu 5
FI-92150 Brahestad

Kundansvarig

Pekka Riikonen

+358 50 386 0450
pekka.riikonen@elcoline.fi
Pajakatu 5
FI-92150 Brahestad

Ledningens assistent

Minna Jyrylä

+358 50 524 8378
minna.jyryla@elcoline.fi
Pajakatu 5
FI-92150 Brahestad

Elcoline Construction Oy

Affärsverksamhetsdirektör

Simo Nissinen

+358 40 750 1266
simo.nissinen@elcoline.fi
Teollisuustie 13
FI-79101 Leppävirta

LinkedIn
Key Account Manager

Tero Kopola

+358 40 1980777
tero.kopola@elcoline.fi
Teollisuustie 13
FI-79101 Leppävirta

Foreman

Henri Niku

+358 40 6753232
henri.niku@elcoline.fi
Annalantie 15-17
FI-86100 Pyhäjoki

VVS-planering / arbetsledning / offertkalkyl

Jukka Kivelä

+358 40 657 9400
jukka.kivela@elcoline.fi
Annalantie 15-17
FI-86100 Pyhäjoki

Assistant

Mirka Ranta-Ylitalo

+358 40 1663777
mirka.ranta-ylitalo@elcoline.fi

Elcoline Oy

Affärsverksamhetsdirektör

Olli Koivula

+358 40 511 8283
olli.koivula@elcoline.fi
Leijukuja 6
FI-78210 Varkaus

LinkedIn
Arbetsledare / offertkalkyl

Markku Auvinen

+358 40 737 9220
markku.auvinen@elcoline.fi
Leijukuja 6
FI-78210 Varkaus

Elcoline Piping Oy

Affärsverksamhetsdirektör

Maxim Helle

+358 40 199 4088
maxim.helle@elcoline.fi
Saukonpaadenranta 4 F
FI-00180 Helsinki

LinkedIn
Projektchef / IWE

Jarmo Koskivuori

+358 40 0750 540
jarmo.koskivuori@elcoline.fi
Leijukuja 6
FI-78210 Varkaus

LinkedIn
Buyer

Essi Korhonen

+358 40 482 1444
essi.korhonen@elcoline.fi
Saukonpaadenranta 4 F
FI-00180 Helsinki

LinkedIn

Affärsverksamhetsdirektör

(suomi) Mika Tapaninaho

+358 40 767 5886
mika.tapaninaho@elcoline.fi
Radantaus 15
FI-45910 Voikkaa

LinkedIn
(English) Manager

(suomi) Markku Korpivaara

+358 40 526 1695
markku.korpivaara@superviseservice.fi
Radantaus 15
FI-45910 Voikkaa

(English) Installation work and offer calculation

(suomi) Matti Käki

+358 40 563 7455
matti.kaki@superviseservice.fi
Radantaus 15
FI-45910 Voikkaa

(English) Installation work and welding coordinator

(suomi) Ari Karhinen

+358 44 300 0760
ari.karhinen@superviseservice.fi
Radantaus 15
FI-45910 Voikkaa

Verkstadschef & beräkning av erbjudanden

(suomi) Ismo Anttila

+358 44 767 0351
ismo.anttila@superviseservice.fi
Radantaus 15
FI-45910 Voikkaa

Positioner

Helsingfors

Saukonpaadenranta 4 F
FI-00180 Helsinki
+358 40 199 4088

Se kartan

Leppävirta

Teollisuustie 13
FI-79100 Leppävirta
+358 40 771 1330

Se kartan

Lojo

Ratakatu 26
FI-08150 Lojo
+358 40 7077 222

Se kartan

Pyhäjoki

Annalantie 15-17
FI-86100 Pyhäjoki
+358 40 657 9400

Se kartan

Brahestad

Pajakatu 5
FI-92150 Brahestad
+358 40 565 0838

Se kartan

Tammerfors

Kalevan puistotie 24 F 92
33500 Tammerfors
+358  40 129 966

Se kartan

Sotkamo

Talvivaarantie 66
88120 Tuhkakylä
+358 40 511 8283

Se kartan

Varkaus

Leijukuja 6
FI-78210 Varkaus
+358 40 012 9966

Se kartan

Kouvola

Radantaus 15
FI-45910 Voikkaa
+358 40 767 5886

 

 

 

Se kartan
}