Kontaktuppgifter

Elcoline Group

Växelns tfn: +358 20 155 6300

Allmän e-post: info@elcoline.fi

Kontaktinformation:

Elcoline Group Oy


VD

Leif Backman

+358 43 824 3460
leif.backman@elcoline.fi
Hämeenkatu 6
FI-05800 Hyvinkää

LinkedIn

Vice President, Service Business

Vesa-Pekka Heikkinen

+358 45 788 13176
vesa-pekka.heikkinen@elcoline.fi
Nuottasaarenkatu 17
FI-90401 Oulu


Utvecklingsdirektör

Jaakko Juvonen

+358 40 012 9966
jaakko.juvonen@elcoline.fi
Leijukuja 6
FI-78210 Varkaus

LinkedIn

Quality and Safety Manager

Anu Perttula

+358 40 153 0100
anu.perttula@elcoline.fi
Pajakatu 5
FI-92150 Raahe

LinkedIn

Financial Analyst

Essi Korhonen

+358 40 482 1444
essi.korhonen@elcoline.fi
Hiilikatu 3
FI-00180 Helsinki

LinkedIn

Elcoline Plant Service Oy


Affärsverksamhetsdirektör

Teemu Pohto

+358 40 565 0838
teemu.pohto@elcoline.fi
Pajakatu 5
FI-92150 Raahe


Site Manager

Aki Huhtala

+358 50 390 2097
aki.huhtala@elcoline.fi
Pajakatu 5
FI-92150 Raahe


Kundansvarig

Pekka Riikonen

+358 50 386 0450
pekka.riikonen@elcoline.fi
Pajakatu 5
FI-92150 Raahe


Unit Manager / Oulu

Petri Salakari

+358 40 801 0833
petri.salakari@elcoline.fi
Nuottasaarentie 17
FI-90401 Oulu


Buyer

Elina Kassinen

+358 40 801 0833
elina.kassinen@elcoline.fi
Nuottasaarentie 17
FI-90401 Oulu


Ledningens assistent

Minna Jyrylä

+358 50 524 8378
minna.jyryla@elcoline.fi
Pajakatu 5
FI-92150 Raahe


Welding Manager IWT

Jarmo Koskivuori

+358 40 0750 540
jarmo.koskivuori@elcoline.fi
Leijukuja 6
FI-78210 Varkaus

LinkedIn

Elcoline Construction Oy


Affärsverksamhetsdirektör

Simo Nissinen

+358 40 750 1266
simo.nissinen@elcoline.fi
Teollisuustie 13
FI-79101 Leppävirta

LinkedIn

Key Account Manager

Tero Kopola

+358 40 1980777
tero.kopola@elcoline.fi
Teollisuustie 13
FI-79101 Leppävirta


Foreman

Henri Niku

+358 40 6753232
henri.niku@elcoline.fi
Annalantie 15-17
FI-86100 Pyhäjoki


VVS-planering / arbetsledning / offertkalkyl

Jukka Kivelä

+358 40 6579400
jukka.kivela@elcoline.fi
Annalantie 15-17
FI-86100 Pyhäjoki

Elcoline Industrial Service Oy


Unit Manager, Marine Industry / Turku

Markku Salonen

+358 40 843 7850
markku.salonen@elcoline.fi
Lukkosepänkatu 7,
FI-20320 Turku


Affärsverksamhetsdirektör

Olli Koivula

+358 40 511 8283
olli.koivula@elcoline.fi
Leijukuja 6
FI-78210 Varkaus

LinkedIn

Arbetsledare / offertkalkyl

Markku Auvinen

+358 40 737 9220
markku.auvinen@elcoline.fi
Leijukuja 6
FI-78210 Varkaus


Foreman

Ano Repo

+358 40 097 1923
ano.repo@elcoline.fi
Leijukuja 6
FI-78210 Varkaus


Hallinnon assistentti

Jenni Suomalainen-Helenius

+358 40 160 5456
toimisto@elcoline.fi
Leijukuja 6
FI-78210 Varkaus

Elcoline Power Oy


Area and HSEQ Manager

Mikko Patjas

+358 40 832 9364
mikko.patjas@elcoline.fi
Radantaus 15
FI-45910 Voikkaa


Installation work and offer calculation

Matti Käki

+35840 563 7455
matti.kaki@elcoline.fi
Radantaus 15
FI-45910 Voikkaa


Site manager

Teemu Kangas

+358 40 142 7999
teemu.kangas@elcoline.fi
Radantaus 15
FI-45910 Voikkaa

LinkedIn

Konepajan työnjohtaja

Janne Juntunen

+358 40 150 2456
janne.juntunen@elcoline.fi
Radantaus 15
FI-45910 Voikkaa


Työnjohtaja / Riihimäki

Petri Linnanmäki

+358 50 4071 246
petri.linnanmäki@elcoline.fi
Tehdaskylänkatu 7H
FI-11710 Riihimäki


Account Director

Maxim Helle

+358 40 199 4088
maxim.helle@elcoline.fi
Hiilikatu 3
FI-00180 Helsinki

LinkedIn

Finance & HR Assistant

Alissa Pyykkönen

+358 40 197 0789
alissa.pyykkonen@elcoline.fi
Hiilikatu 3
FI-00180 Helsinki

LinkedIn

Project Assistant

Julia Aalto

+358 40 4830345
julia.aalto@elcoline.fi
Hiilikatu 3
FI-00180 Helsinki


Project Assistant

Anneli Siimis

+358 40 1450789
anneli.siimis@elcoline.fi
Hiilikatu 3
FI-00180 Helsinki

Käyntiosoitteet

Finsk

Helsinki

Hiilikatu 3
FI-00180 Helsinki
+358 40 482 1444

Se kartan

Kouvola

Radantaus 15
FI-45910 Voikkaa
+358 40 832 9364

Se kartan

Kuopio

Käsityökatu 43
FI-70100 Kuopio

Se kartan

Leppävirta

Teollisuustie 13
FI-79100 Leppävirta
+358 40 1980 777

Se kartan

Oulu

Nuottasaarentie 17
FI-90401 Oulu
+358 40 801 0833

Se kartan

Pyhäjoki

Annalantie 15-17
FI-86100 Pyhäjoki
+358 40 675 3232

Se kartan

Raahe

Pajakatu 5
FI-92150 Raahe
+358 40 565 0838

Se kartan

Tampere

Tammervoima Oy
Hyötyvoimankuja 1
33680 Tampere
+358 40 511 8283

Se kartan

Sotkamo

Malmitie 66
88120 Tuhkakylä
+358 40 511 8283

Se kartan

Varkaus

Leijukuja 6
FI-78210 Varkaus
+358 20 155 6300

Se kartan