Kontaktuppgifter

Elcoline Group
Växelns tfn: +358 20 155 6300

Allmän e-post: info@elcoline.fi

Elcoline Group styrelse

Elcoline Group Oy

Verkställande direktör

Veli-Matti Ampiala

Tfn: +358 40 123 9895
veli-matti.ampiala@elcoline.fi
Kampusranta 9B
FI-60320 Seinäjoki

LinkedIn
Ledningens assistent / Rekrytering

Emma Miettinen

Tfn: +358 40 500 8944
emma.miettinen@elcoline.fi
Leijukuja 6
FI-78210 Varkaus

Kvalitetschef

Jussi-Pekka Kinnunen

Tfn: +358 40 018 6533
jussi-pekka.kinnunen@elcoline.fi
Leijukuja 6
FI-78210 Varkaus

Chief Financial Officer

Jarno Räsänen

Tfn: +358 40 771 1330
jarno.rasanen@elcoline.fi
Teollisuustie 13
FI-79101 Leppävirta

LinkedIn
Utvecklingsdirektör

Jaakko Juvonen

Tfn +358 40 012 9966
jaakko.juvonen@elcoline.fi
Leijukuja 6
FI-78210 Varkaus

LinkedIn

Elcoline Plant Service Oy

Kundansvarig

Pekka Riikonen

Tfn: +358 50 386 0450
pekka.riikonen@elcoline.fi
Pajakatu 5
FI-92150 Brahestad

Ledningens assistent

Minna Jyrylä

Tfn +358 50 524 8378
minna.jyryla@elcoline.fi
Pajakatu 5
FI-92150 Brahestad

Affärsverksamhetsdirektör

Teemu Pohto

Tfn: +358 40 565 0838
teemu.pohto@elcoline.fi
Pajakatu 5
FI-92150 Brahestad

Elcoline Construction Oy

Affärsverksamhetsdirektör

Simo Nissinen

Tfn: +358 40 750 1266
simo.nissinen@elcoline.fi
Teollisuustie 13
FI-79101 Leppävirta

LinkedIn
VVS-planering / arbetsledning / offertkalkyl

Jukka Kivelä

Tfn: +358 40 657 9400
jukka.kivela@elcoline.fi
Annalantie 15-17
FI-86100 Pyhäjoki

Elcoline Oy

Arbetsledare / offertkalkyl

Markku Auvinen

Tfn +358 40 737 9220
markku.auvinen@elcoline.fi
Leijukuja 6
FI-78210 Varkaus

Affärsverksamhetsdirektör

Olli Koivula

Tfn: +358 40 511 8283
olli.koivula@elcoline.fi
Leijukuja 6
FI-78210 Varkaus

LinkedIn

Elcoline Piping Oy

Affärsverksamhetsdirektör

Maxim Helle

+358 40 199 4088
maxim.helle@elcoline.fi
Itämerenkatu 5
FI-00180 Helsinki

LinkedIn
Projektchef / IWE

Antti Kolehmainen

+358 50 390 4973
antti.kolehmainen@elcoline.fi
Leijukuja 6
FI-78210 Varkaus

Ledningens assistent

Essi Korhonen

+358 40 482 1444
essi.korhonen@elcoline.fi
Itämerenkatu 5
FI-00180 Helsinki

LinkedIn

Positioner

Helsingfors

Itämerenkatu 5
FI-00180 Helsinki
Puh: +358 40 199 4088

Se kartan

Leppävirta

Teollisuustie 13
FI-79100 Leppävirta
Tfn: +358 40 771 1330

Se kartan

Lojo

Ratakatu 26
FI-08150 LOJO
Tfn: +358 40 7077 222

Se kartan

Pyhäjoki

Annalantie 15-17
FI-86100 Pyhäjoki
Tfn: +358 40 657 9400

Se kartan

Brahestad

Pajakatu 5
FI-92150 Brahestad
Tel. +358 40 565 0838
e-mail. teemu.pohto@elcoline.fi

Se kartan

Tammerfors

Kalevan puistotie 24 F 92
33500 Tammerfors
Tfn: +358 (0) 400 129 966

Se kartan

Seinäjoki

Kampusranta 9B
60320 Seinäjoki
Tfn: +358 (0)40 123 9895

Se kartan

Sotkamo

Talvivaarantie 66
88120 Tuhkakylä
Tfn: +358 40 511 8283

Se kartan

Varkaus

Leijukuja 6
FI-78210 VARKAUS
Tfn: +358 40 012 9966

Se kartan